Strona główna » Inne » Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

08/13/2022
Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Spis treści

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w odróżnieniu od Autocasco. Wielu ubezpieczycieli na rynku ma różne oferty, dlatego tak trudno wybrać dla siebie odpowiednią. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby kupno polisy komunikacyjnej przyniosło Ci korzyści i nie uszczupliło zanadto portfela.

Czym się różnią poszczególne oferty?

Jeśli zamierzasz wybrać jedną z wielu ofert firm ubezpieczeniowych, zastanów się, czy wystarczy Ci podstawowa ochrona. Tak naprawdę bez względu na Towarzystwo Ubezpieczeniowe dostajesz zawsze taką samą ochronę komunikacyjną. Reguluje ten zapis ustawa z dnia 222 maja 2003 roku. Dlatego nie odnoś wyższej ceny polisy ubezpieczenia podstawowego do jego jakości. Ceny są różne, ponieważ nie podlegają prawny, regulacjom i każdy może ustalać je wedle uznania. Warto więc skorzystać z pomocnego narzędzia, np. kalkulatora OC AC: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/, które porówna kilkadziesiąt ofert po ustawieniu wybranych filtrów. Nie przepłacaj za podstawową ochronę komunikacyjną, a zaoszczędzone pieniądze możesz wykorzystać na ewentualne rozszerzenie polisy.

Zobacz również:  Zasady i strategie tradingu kryptowalutowego

Na co warto wydać trochę więcej?

Podstawowa ochrona gwarantowana ustawowo może być zawsze rozszerzona o kolejne ubezpieczenia. Wśród nich jest np. ASS lub NWW. Niektóre firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców i oferują im lukratywne zniżki na różne dodatkowe ubezpieczenia. Przejrzyj więc dokładnie oferty, porównaj i wybierz dla siebie najkorzystniejszą. Zawsze możesz wykonać telefon lub umówić się na miejscu z konsultantem. Wtedy uzyskasz garść cennych informacji i wybór dobrej polisy będzie jeszcze prostszy. Kierowcy wybierają najczęściej kilka popularnych rozszerzeń polisy, które przedstawiamy poniżej.

Assistance – to bardzo często wybierane ubezpieczenie dodatkowe, które dotyczy holowania pojazdu po jego unieruchomieniu. Takie sytuacje zdarzają się i szybka pomoc w takich przypadkach jest bezcenna. Zwróć tylko uwagę na limit kilometrów, bo często ten zapis jest przez kierowców pomijany. Jeśli to będzie niewielki odcinek, wtedy poszukaj innej, bardziej opłacalnej oferty. W ramach Asscistance zyskujesz też pomoc medyczną, serwisową i informacyjną.

Zobacz również:  Prawidłowy montaż opon – jak zakładać ogumienie kierunkowe i asymetryczne?

Autocasco – to drugie równie często wybierane ubezpieczenie, które kosztuje już znacznie więcej. Dzięki temu ubezpieczeniu uzyskasz zwrot należności nawet wtedy, gdy auto zostanie uszkodzone z Twojej winy. Zwrot gotówki następuje też w przypadku kradzieży auta lub zniszczenia na skutek działania żywiołów. Jeśli nie zależy Ci na pełnym pakiecie AC, wtedy możesz wybrać wersję okrojoną, czyli Mini Casco, Smart Casco lub AC Mini. Wtedy wybierasz jedno lub więcej ubezpieczanie np. od kradzieży.

NWW – To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków również jest bardzo często wybierane przez kierowców jako dodatek do OC. Dotyczy ochrony zdrowia i życia kierowców oraz jego pasażerów. Bardzo ważna jest tutaj kwota ubezpieczenia, ponieważ wysokość odszkodowania jest do niej uzależniona.

Zobacz również:  Ekologiczne rozwiązania w transporcie: przyszłość elektryki, CNG i innych technologii

Ubezpieczenie szyb i opon – To najmniej opłacalne ubezpieczenie. W zapisie umowy znajdziesz wiele kruczków, które nie zawszE są wyłapane przez kierowców. Najczęściej dostaniesz za uszkodzoną szybę lub oponę zamiennik, a nie nowy produkt. Warto sobie o tym poczytać. Również zwróć uwagę na fakt, że za zniszczoną szybę za granicą nie otrzymasz żadnej pomocy.

Zawsze wracaj uwagę na każdy zapis umieszczony w polisie. Przeprowadź teŻ szczegółową rozmowę i poproś o wycenę. Często w trakcie osobistego kontaktu można uzyskać dobrĄ zniżkę na różne ubezpieczenia. Warto też popytać znajomych i poczytać w Sieci opinie na temat konkretnych ubezpieczycieli. Ważne, aby nie przepłacić i zyskać dobrą polisę dopasowaną do obecnych potrzeb.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

O Autorze
Andrzej, 49-letni entuzjasta motoryzacji, dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na blogu, poruszając tematy związane z mechaniką i technologią samochodową.
Komentarze
    Dodaj komentarz
    Popularne bezpieczniki Volkswagen
    Popularne bezpieczniki BMW
    Popularne bezpieczniki Audi
    © Copyright 2024 Autobezpieczniki