Poradniki

Uniwersalne wycieraczki samochodowe – czy warto?

Znajdziemy je w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym i w większości supermarketów. Są tanie i pasują do większości samochodów. To uniwersalne wycieraczki samochodowe. Czy warto je stosować? Jakie mają wady i zalety?

Wycieraczki samochodowe mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, a równocześnie także na komfort. Konieczność wymiany wycieraczek samochodowych może być denerwująca, nawet dla spokojnego kierowcy. Czy uniwersalne wycieraczki samochodowe to dobry wybór, którego zakup ma uzasadnienie ekonomiczne?

Uniwersalnej wycieraczki samochodowe – zalety

Na popularność uniwersalnych wycieraczek samochodowych wpływ mają dwie podstawowe rzeczy –  niska cena i dopasowanie do większości modeli aut. Dzięki temu proces zakupowy jest szybki, nie wymaga dużej wiedzy, a kierowca może szybko dokonać wymiany i udać się w dalszą trasę.

Dodatkowo tego rodzaju wycieraczki można znaleźć niemal wszędzie. Czy to supermarket czy stacja benzynowa. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze kierować się zaufaniem do marki, ponieważ wybieranie najtańszych wycieraczek typu „no name” może szybko skutkować ich zużyciem i koniecznością ponownego zakupu wycieraczek, tym razem o dobrej jakości.

Zobacz również:  Telematyka transportu – Gbox jako rozwiązanie do zarządzania flotą

Uniwersalne wycieraczki samochodowe – kwestie, o których należy pamiętać

Dlaczego uniwersalne wycieraczki samochodowe pasują do wielu modeli aut? Bo w opakowaniu się znajdują adaptery, różnego typu, aby pasowały do możliwie największej ilości pojazdów. Przez to może czasem się zdarzyć, że długość ich piór może być o kilka milimetrów za krótka, albo za długa, w stosunku do rozmiaru fabrycznego. W pierwszym przypadku nie powinno to stanowić większego problemu, ponieważ powierzchnia, którą wyczyszczą wycieraczki będzie na tyle duża, że kierowca nie będzie miał problemów z widocznością.

W drugim przypadku może się zdarzyć, że pióra wycieraczek będą się ze sobą zderzać (za długie pióra), co doprowadzi do ich szybkiego uszkodzenia. Warto więc przed zakupem sprawdzić czy wycieraczki uniwersalne nie są dłuższe niż te dedykowane do naszego samochodu.

Zobacz również:  Leasing samochodu – Nowoczesna forma zakupu auta

Problemem uniwersalnych wycieraczek od mało znanych producentów jest ich niska trwałość. Dotyczy to jednak wyłącznie tak zwanych marketowych marek, w których liczy się wyłącznie ilość sprzedanych sztuk, a nie jakość produktu.

Wspominaliśmy o adapterach, minusem stosowania wycieraczek wieloadapterowych jest to, że ich montaż może być odrobinę trudniejszy niż w przypadku wycieraczek dedykowanych (tam jest już odpowiednie mocowanie pasujące do danego modelu auta), jednak nie powinien on przysporzyć większych problemów.

Nie kupuj najtańszych – kup wycieraczki z średniej półki cenowej. To się opłaca

Rekomendujemy inne rozwiązanie. Najbardziej opłacalne rozwiązanie to zakup polskich wycieraczek ze średniej półki cenowej. Przykładem może być ceniona marka Oximo. Wycieraczki samochodowe Oximo wykonane są z wysoką precyzją, z materiałów wysokiej jakości, co gwarantuje komfort pracy i trwałość. Producent stosuje między innymi powlekanie piór teflonem i wzbogacanie składu gumy silikonem. Tworzywa używane do produkcji adaptera są trwałe i precyzyjnie wykonane, a element sprężynujący i inne elementy metalowe, wyprodukowane są z najwyższej jakości ocynkowanej stali.

Zobacz również:  Zaplanuj długą podróż samochodem – na co zwrócić uwagę przed jesiennym wyjazdem?

W ofercie Oximo znaleźć można kilkaset referencji, czyli modeli dedykowanych do konkretnego samochodu, o idealnej długości pióra, zgodnej w 100 procentach z danymi fabrycznymi.

Montaż także nie powinien sprawiać problemu, dzięki szeregu filmom instruktażowym, pokazujących montaż konkretnego mocowania wycieraczek krok po kroku. Filmiki te można znaleźć na stronie oximo.info podając uprzednio markę i model auta.

Dodaj komentarz