Poradniki

Telematyka transportu – Gbox jako rozwiązanie do zarządzania flotą

Nowoczesne rozwiązania opracowane dla branży transportowej to szereg możliwości. Pozwalają m.in. na bieżąco sprawdzać lokalizację pojazdu, zużycie paliwa czy komunikowanie się z kierowcą. By efektywnie zarządzać flotą pojazdów, odpowiednie narzędzia telematyczne będą niezbędne i pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu.


Co to jest telematyka i jakie możliwości oferuje w transporcie?

Telematyka transportu to połączenie rozwiązań informatycznych, informacyjnych, telekomunikacyjnych oraz automatycznego sterowania. Narzędzia bazujące na telematyce są chętnie wykorzystywane również w branży transportowej. Telematyka w firmie transportowej usprawni zarządzanie przedsiębiorstwem i pomoże znaleźć realne oszczędności. Pozwoli efektywnie zarządzać flotą i poprawić wydajność pracowników. Telematyka floty ułatwi dodatkową realizację założonych przez firmę celów sprzedażowych. 


Gbox Assist 3.0 – rozwiązanie dla transportu 

Zobacz również:  Wiata samochodowa – za i przeciw

Wiele przydatnych funkcji dla osoby zarządzającej flotą w firmie transportowej oferuje Gbox Assist 3.0 od Inelo – to doceniane przez wiele firm źródło wiedzy. GBox Assist pozwala zarządzać efektywnie małą, średnią i dużą flotą pojazdów. Ten nowoczesny, innowacyjny system pozwala na monitoring pojazdów i aktualną lokalizację GPS. 

Gbox Assist 3.0 to popularny system od Inelo – jednego z liderów wśród firm działających dla branży transportowej. 

Oprogramowanie pozwala m.in. na kontrolę stanu paliwa, przesyłanie dokumentów z pojazdu, komunikację z kierowcami pojazdów, analizę czasu pracy, na bieżąco zarządzanie konkretnymi zleceniami, nawigowanie pojazdu czy też pozyskanie cennych informacji na temat aktualnych poczynań kierowcy prowadzącego wybrany pojazd i ew. reagowanie na te działania. 

Zobacz również:  Ubezpieczenia samochodu dostępne na rynku - przegląd 2024

Bądź na bieżąco – monitoring tras i pracy kierowcy 

Systemy telematyczne pozwalają m.in. na monitoring stylu jazdy, trasy, szybkości jej pokonywania, a także oferują dane na temat spalania i powiadomienia dotyczące lokalizacji danych pojazdów floty należącej do przedsiębiorstwa. 

Telematyka floty – optymalizacja kosztów 

Dzięki tym rozwiązaniom można zmniejszyć koszty zużycia części i podzespołów, liczbę szkód z powodu stłuczek czy obniżyć spalanie i wydatki na benzynę czy ropę. Odpowiednie narzędzia i automatyzacja pracy pozwoli na analizę danych oraz zoptymalizować nakłady finansowe i inwestycyjne. 

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://inelo.pl/produkty/gbox/

Dodaj komentarz