Poradniki

Wybieramy auto rodzinne! Na co warto zwrócić uwagę?

Twoja rodzina staje się coraz większa, a Ty nie chcesz rezygnować z podróżowania? Kup dobre auto, aby utrzymać wysoki komfort jazdy i zapewnić wszystkim pasażerom bezpieczeństwo. Przed przystąpieniem do transakcji upewnij się jednak, czy wybierany samochód spełnia Twoje oczekiwania. Może bowiem okazać się, że nie każde auto będzie komfortowe dla rodziny z małymi dziećmi.


Decyzję o zakupie nowego samochodu podejmujemy w kilku ważnych momentach życia. Przede wszystkim jednak wówczas, gdy rodzą nam się dzieci, a stare auto nie zapewnia już możliwości przejażdżki na takim poziomie, jakbyśmy tego oczekiwali. Gdy rodzą się dzieci, miejsca w aucie musi być po prostu więcej, a na rodzicach spoczywa obowiązek zapewniania im idealnych warunków do podróżowania. Na jaki model auta wówczas postawić? Dacia DusterFiat Tipo, a może Mercedes GLC? Jaki samochód kupić, by było wygodnie? Sprawdź koniecznie, jeśli lubisz podróżować, nie chcesz rezygnować z wycieczek autem oraz gdy z konieczności codziennego przewożenia dzieci zależy Ci na posiadaniu wygodnego auta rodzinnego.

Auto dla rodziny – co to właściwie oznacza w praktyce?

Zakup auta rodzinnego kieruje się swoimi prawami. Tu nie są najważniejsze ani marka samochodu, ani renoma. Liczy się wykorzystanie jak największego bezpieczeństwa jazdy, przy jak największym komforcie wszystkich pasażerów. Dodatkowo trzeba także zadbać o wybór takiego auta, które pomieści wszystkie nasze bagaże (np. Dacia Duster). Z dziećmi w naturalny sposób zwiększa się nasz codzienny i wakacyjny bagaż o wózek, foteliki, dodatkową torbę czy liczne akcesoria dla malucha. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że auto rodzinne tipo powinno mieć przede wszystkim duży bagażnik oraz spore i wygodne siedziska.

Zobacz również:  Motoryzacja: samochody latające — przyszłość czy fikcja?

Wyposażenie samochodu oraz wszystko, co się na niego składa, musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi atestami, a samo auto, np. Fiat Tipo, przedstawiać idealny stan techniczny.

Dla wielu osób to ten moment, kiedy wymiana małego auta miejskiego jest niemal konieczna. Większe auto rodzinne Duster Dacia, choć niesłusznie oceniane jako kosztowniejsze w utrzymaniu, nie tylko świetnie je zastąpi, ale także pozwoli na codzienną jazdę bez niewygody.

Gdy rodzina się powiększa, zwykle przychodzi czas na zakup nowego samochodu. Niewielkie miejskie auto przestaje się sprawdzać, gdyż jest w nim zbyt mało miejsca na wózek, fotelik i niezbędne akcesoria dla malucha. Sprawdź, jakie aspekty są kluczowe, gdy wybiera się samochód rodzinny.

Zobacz również:  3 sposoby na sprawdzenie prawdziwego przebiegu auta

Siedziska dopasowane do montażu fotelika

Choć trudno odnaleźć dziś na rynku auta, które nie miałyby Isofixu, to jednak warto podkreślić fakt, że auto rodzinne po prostu musi go posiadać. Dzięki temu wpięcie fotelika dziecięcego będzie nieporównywalnie szybsze i wygodniejsze niż przy standardowym założeniu.

Nie trzeba także nikogo przekonywać do faktu, że wygodnym ze względu chociażby na konieczność wpinania fotelika, będzie też auto 5-drzwiowe, w którym dostęp do wszystkich siedzisk jest po prostu bezpośredni.

Bezpieczne auto rodzinne – o czym pamiętać?

Posiadanie bezpiecznego auta powinno stać się priorytetem dla wszystkich rodziców. Zanim zadecydujemy i zakupie konkretnego modelu sprawdźmy zatem crash testy dla wybranego modelu. Dzięki testom zderzeniowym można szybko zweryfikować, jak auto zachowuje się podczas zderzeń czołowych, jak również bocznych.

Zobacz również:  Jak odrestaurować maskę do VW Garbus?

Bezpieczne auto to jednak przede wszystkim samochód sprawny, jak Mercedes GLC. Pamiętaj, by przed zakupem sprawdzić stan techniczny używanego auta, a podczas jego eksploatacji na bieżąco weryfikować te jego elementy, które mogą być poddane zużyciu.

Rodzinne auto ekonomiczne – koszt utrzymania na pierwszym miejscu

Jeśli szukasz auta rodzinnego do jazdy po mieście, to koniecznie zwróć uwagę na to, ile spala paliwa. Oczywiście nie jest wielkim odkryciem, że im niższe będzie spalanie, tym niższe koszty utrzymania auta.

Wybieraj modele hybrydowe, wygodne, ale nie niepotrzebnie zbyt duże. SUV rodzinny będzie wygodnym autem, ale wybierając auto duże, jak Mercedes GLC, musisz liczyć się ze zwiększonym spalaniem.

Dodaj komentarz