Poradniki

Jak odrestaurować maskę do VW Garbus?

Każdy, kto zdecyduje się na zakup zabytkowego samochodu, musi liczyć się z tym, że koszt jego renowacji oraz utrzymania może być naprawdę wysoki. W skrajnych przypadkach zdarza się, że całkowite wydatki renowacji antycznego pojazdu sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście maska VW Garbus nie jest tak droga. A zatem, jeśli masz zabytkowego Garbusa, renowacja karoserii nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla Twojego budżetu.

Ile kosztuje nowa maska VW Garbus?


Koszt zakupu nowej maski do zabytkowego Volkswagena Garbusa to wydatek nie większy niż kilkaset złotych za kompletny element z mocowaniami. Jeśli interesuje Cię idealnie dopasowana maska VW Garbus, koniecznie przejrzyj ofertę sklepu internetowego pod adresem: https://garbus.pl/pl/c/Klapy-i-maski/3767.

W jednym miejscu znajdziesz klapy i pokrywy silnika do różnych modeli zabytkowych aut Volkswagena, a tym jednocześnie do kultowego pojazdu VW Garbusa. To wydatek maksymalnie do 1000 złotych, choć wiele zależy od tego, jaka kolorystyka, rocznik i wersja modelowa Cię interesuje.

Zobacz również:  Kupujesz pojazd? Sprawdź co powinna zawierać dobra umowa!

Jak odrestaurować maskę VW Garbus na własną rękę? Krok po kroku


Samodzielne odrestaurowanie maski do VW Garbusa wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście w sytuacji, kiedy stan techniczny maski nie pozwala na jej odnowienie, zrezygnuj z naprawy i postaw na nową maskę ze sklepu internetowego Garbus. Jeśli jednak widzisz, że rdza i zarysowania nie zniszczyły doszczętnie maski, wtedy możesz podjąć następujące działania:

  1. Zdemontuj maskę z karoserii pojazdu lub po zabezpiecz inne elementy taśmą, aby ich nie uszkodzić.
  2. Oczyść maskę ze starej powłoki lakierniczej i rdzy.
  3. W razie potrzeby dospawaj brakujące elementy, które są potrzebne do przywrócenia idealnego wyglądy masce VW Garbusa.
  4. Wyrównaj powierzchnię szpachlą, a następnie papierem ściernym i wodnym.
  5. Następnie odtłuść przygotowaną powierzchnię maski poddawanej renowacji.
  6. Kolejny krok to nałożenie powłoki lakieru bazowego. Po wyschnięciu przejdź do malowania natryskowego lakierem właściwym oraz powłoką bezbarwną.
  7. Na koniec po utwardzeniu powłoki lakieru wypoleruj powierzchnię.
  8. Zamontuj odrestaurowaną maskę VW Garbusa na swoim miejscu.
Zobacz również:  Wynajem samochodu: Czy opłaca się korzystać z usług wypożyczalni?

Wbrew pozorom samodzielna renowacja maski VW Garbusa nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że poświęcisz kilka dni na przeprowadzenie prac, a także zaopatrzysz się w niezbędne narzędzia.

Najważniejsze jest to, aby powłoka lakiernicza została wykonana zgodnie ze sztuką lakiernictwa. Jeśli brakuje Ci sprzętu lub umiejętności – oddaj maskę do lakierowania w profesjonalnym zakładzie.

Jak wybrać nową maskę do VW Garbusa, aby uniknąć renowacji?

Wystarczy, że kupujesz nowy element karoserii w sprawdzonym sklepie internetowym – Garbus. W ten sposób zyskujesz pewność, że wybrana maska będzie idealnie dopasowana do Twojego modelu Garbusa, a Ty nie będziesz martwić się o jej stan techniczny i wizualny. W przypadku używanych elementów sprawdzaj: obecność rdzy, wgniecenia, rysy oraz braki w powłoce lakierniczej.

Dodaj komentarz