Poradniki

3 chińskie samochody, które warto wziąć w leasing

Chińskie marki samochodów cieszą się coraz większą popularnością także wśród polskich kierowców. Jest to związane głównie z tym, że mają one dobre osiągi i przystępne ceny. Jeśli planujesz leasing takiego pojazdu, sprawdź które modele chińskich producentów zasługują na szczególną uwagę. 

Rynek chińskich samochodów w Polsce – najważniejsze informacje


Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar podał, że w dwóch pierwszych miesiącach 2024 r. zarejestrowano 533 chińskie samochody. To zdecydowanie więcej niż przez cały poprzedni rok, ponieważ w 2023 r. Polacy kupili jedynie 143 auta z Chin. Te dane jasno wskazują, że pojazdy z tego azjatyckiego kraju cieszą się coraz większą popularnością i są chętnie wybierane. Nic dziwnego, gdyż producenci oferują modele, które nie tylko znakomicie się prezentują, ale i zachwycają swoimi osiągami.

Leasing chińskiego samochodu – czy to się opłaca?

Leasing samochodu, także chińskiego, to znakomite rozwiązanie dla przedsiębiorców planujących poszerzenie firmowej floty, którzy nie chcą wydawać na ten cel jednorazowo dużych sum – mogą bowiem korzystać przez określony czas z wybranego pojazdu na warunkach zawartych w umowie w zamian za uiszczanie miesięcznych rat. Po wygaśnięciu zobowiązania oraz wpłaceniu kwoty wykupu auto staje się własnością Twojej firmy.


Leasing to przede wszystkim uproszczone procedury, które wymagają przedstawienia jedynie najważniejszych dokumentów. Jest on  przeznaczony także dla tych firm, które dopiero od niedawna działają na rynku. Opłatę wstępną oraz część lub całość rat można uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu. Ze względu na wspomniane korzyści leasing jest chętnie wybierany przez przedsiębiorców.

Zobacz również:  Zabudowa busa - dlaczego warto skorzystać z dedykowanej zabudowy warsztatowej?

Które chińskie samochody warto wziąć pod uwagę przy leasingu?

Poniżej prezentujemy 3 modele chińskich samochodów, które zasługują na szczególną uwagę. Są to samochody dostępne w ofercie Santander Leasing. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat omawianych modeli oraz przykładowe kalkulacje, które pozwolą Ci sprawdzić szacowane koszty tej opcji finansowania.

BAIC Beijing 3

BAIC Beijing 3 to kompaktowy SUV, który łączy wydajność z najwyższym komfortem. Jest wyposażony w ekonomiczny benzynowy silnik zapewniający wygodną i bezpieczną jazdę. Ten model ma także bogate podstawowe wyposażenie obejmujące m.in. multimedialny ekran dotykowy o przekątnej 8 cali, asystenta awaryjnego hamowania oraz system opóźnionego wyłączania reflektorów. Na uwagę zasługują także dynamicznie linie nadwozia oraz masywne nadkola nadające temu pojazdowi wyjątkowego charakteru.

Przykładowa kalkulacja dla wersji Luxury 1.5 136 KM prezentuje się następująco:

 

 • okres leasingu: 60 miesięcy,
 • opłata wstępna: 6 414 zł netto,
 • kwota wykupu: 19 243 zł netto,
 • cena samochodu: 64 146 zł netto,
 • miesięczna rata: 983 zł netto.
Zobacz również:  Poradnik dla początkujących: Jak znaleźć i zamówić części samochodowe online

Kalkulacja na dzień 18.04.2024 r., wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63).

Leasing BAIC to znakomite rozwiązanie dla przedsiębiorców poszukujących kompaktowego, a zarazem przestronnego SUV-a, który sprawdzi się doskonale zarówno do jazdy po mieście, jak i podczas dłuższych podróży.

MG HS

To chiński model o sportowym charakterze. Wewnątrz znajdują się zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz innowacyjne rozwiązania wpływające na komfort jazdy. Jest to model wyposażony w wiele udogodnień, takich jak m.in. monitorowanie martwego pola, automatyczny hamulec postojowy oraz asystent ruszania pod górę. Przykładowe koszty leasingu tego samochodu prezentują się następująco:

 

 • okres leasingu: 60 miesięcy,
 • opłata wstępna: 9 085 zł netto,
 • kwota wykupu: 27 256 zł netto,
 • cena samochodu: 90 854 zł netto,
 • miesięczna rata: 1 392 zł netto.

Kalkulacja na dzień 18.04.2024 r., wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63).

MG HS to nowoczesny i funkcjonalny SUV, który swoim wyglądem oraz osiągami nie ustępuje w niczym droższym modelom europejskich producentów.

BAIC Beijing 5

Ten model to połączenie tradycji z nowoczesnością. Wyrafinowane linie podkreślają wyjątkową sylwetkę tego samochodu. Niski współczynnik oporu powietrza zapewnia niższe spalanie oraz gwarantuje wyższy komfort podczas jazdy dzięki redukcji szumów z zewnątrz. Na szczególną uwagę zasługuje bogate wyposażenie tego samochodu, obejmujące m.in. elektryczne wspomaganie kierownicy, asystenta parkowania oraz jazdy w korku. Przykładowa symulacja kosztów leasingu prezentuje się następująco:

 • okres leasingu: 60 miesięcy,
 • opłata wstępna: 10 398 zł netto,
 • kwota wykupu: 31 195 zł netto,
 • cena samochodu: 103 984 zł netto,
 • miesięczna rata: 1 594 zł netto.
Zobacz również:  Auta ze stanów zjednoczonych - czy różnią się od tych europejskich?

Kalkulacja na dzień 18.04.2024 r., wyliczenia nie są ofertą w rozumieniu KC (art.71, art.63).

BAIC Beijing 5 to ponadczasowy samochód zachwycający wyglądem, który nie wyjdzie z mody przez długi czas.

Leasing chińskich samochodów – podsumowanie

Auta z Państwa Środka cieszą się rosnącą popularnością wśród polskich kierowców. Nic więc dziwnego, gdyż oferują one znakomite osiągi, a jednocześnie wyróżniają się doskonałym wyglądem. Jeśli planujesz nabyć nowy samochód do swojej firmy, to pomyśl o rozwiązaniu, jakim jest leasing. Jego wybór wiąże się z licznymi korzyściami i pozwoli Ci cieszyć się komfortem, jaki daje jazda autem prosto z salonu bez ponoszenia na ten cel dużych jednorazowych wydatków.

Dodaj komentarz