Poradniki

Wybór opon – jak wysłać opony kurierem?

Wymiana opon w samochodzie to nie tylko sezonowa konieczność, czy kwestia poprawy komfortu jazdy, ale także spore wyzwanie logistyczne, jeśli zamierzamy stare opony sprzedać.


Może się wydawać, że wysyłanie opon zbytnio nie różni się od wysyłania innych przedmiotów, jednak w rzeczywistości transport opon kurierem wiąże się z pewnymi dodatkowymi aspektami.

Wybór opon i ich wysyłka opon samochodowych – co warto wiedzieć na wstępie

Wybór opon, które będą odpowiednie, to kluczowy element zapewniający bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pierwszym czynnikiem, który powinien być wzięty pod uwagę w trakcie poszukiwań właściwego ogumienia, jest jego typ: letnie, zimowe lub całoroczne. Ma to kluczowe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy w określonych warunkach pogodowych.


Kiedy już wybierzesz opony, warto zastanowić się nad tym, co zrobić ze starymi, jeśli jeszcze nadają się do użytkowania. Jedną z opcji jest ich wystawienie na sprzedaż np. na którymś z portali aukcyjnych. Kiedy już znajdziemy nabywcę opon, to kolejnym krokiem jest ich wysyłka.

Zobacz również:  Na co zwrócić uwagę przy kupnie auta?

Transport opon wymaga nie tylko odpowiedniego ich przygotowania, ale także wyboru przewoźnika do wysyłki, który dostarczy je bezpiecznie i w terminie. Porównać oferty przewoźników kurierskich można na takich platformach jak np. https://www.epaka.pl/. Wystarczy wypełnić przejrzysty formularz, a następnie przejrzeć opcje wysyłkowe, które wyświetlą się na stronie lub w aplikacji mobilnej.    

Przygotowanie opon do wysyłki

Odpowiednie pakowanie opon to połowa sukcesu. Przed przystąpieniem do przygotowania opon do wysyłki kurierem należy zapoznać się z zasadami pakowania opon, jakie w tym zakresie stawia wybrana firma kurierska. Można to zrobić na oficjalnej stronie przewoźnika albo w serwisie epaka.pl

Właściwe przygotowanie opon do wysyłki rozpoczynamy od dokładnego ich wyczyszczenia – usunięcie brudu, resztek błota nie tylko ułatwia pakowanie, ale też pozwala na dokładne sprawdzenie stanu wysyłanego przedmiotu.

Zobacz również:  Porady dla osób wynajmujących samochód po raz pierwszy

Kiedy już usuniemy zabrudzenia z opon, to kolejnym krokiem jest ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W przypadku wysyłki samych opon u większości przewoźników opony pakowane pojedynczo wystarczy opleść owijką z taśmy klejącej albo owinąć folią stretch. Wysyłka kół (felgi + opony) wiąże się z koniecznością umieszczenia ich w kartonie prostopadłościennym.

Ważną kwestią jest prawidłowe umieszczenie na zabezpieczonej przesyłce listu przewozowego – powinien on zostać starannie przytwierdzony na rancie opony.

Instrukcję pakowania opon znajdziesz na stronie epaka.pl oraz podczas wypełniania formularza wysyłki opon kurierem.

Opcja wysyłki opon z epaka.pl

Skorzystanie z platformy https://www.epaka.pl/ znaczenie ułatwia cały proces wysyłania opon. Serwis ten umożliwia szeroki wybór usług kurierskich, które można dopasować do indywidualnych potrzeb, np. poprzez wybór dodatkowych opcji.

Aby tanio wysłać opony za pomocą epaka.pl, wystarczy odwiedzić stronę internetową albo odpalić aplikację mobilną, gdzie intuicyjny system umożliwia szybkie i bezproblemowe zamówienie kuriera. W formularzu nadawczym wystarczy podać informacje o przesyłce, takie jak wymiary, waga oraz adresy nadawcy i odbiorcy. Po opłaceniu zamówienia i umieszczeniu wygenerowanej etykiety przewozowej na przesyłce wystarczy oczekiwać przyjazdu kuriera po jej odbiór.

Zobacz również:  Akcyza za samochód – poradnik dla kierowców

Platforma epaka.pl umożliwia również bieżące śledzenie drogi, jaką pokonuje paczka, co daje pełną kontrolę nad procesem dostawy. Warto również pamiętać o rozbudowanej sieci stacjonarnych punktów nadania i odbioru przesyłek, w których można nie tylko nadać i odebrać przesyłkę, ale również zaopatrzyć się w niezbędne materiały do pakowania oraz uzyskać profesjonalną poradę w zakresie usług kurierskich.

Dodaj komentarz